Chanel: Make-up sladký ako serenáda

 

 

Gabrielle Chanel, fascinovaná umením poézie, s básnikmi zdieľala rovnaký pohľad na krásu. Za veršami či oblečením sa ukrýva myšlienka absolútnej dokonalosti, ktorá však zostáva očiam skrytá…

 

Pre novú kolekciu CHANEL Makeup Studio čerpalo inšpiráciu z farieb presýtených poetickou jemnosťou – dominuje im ružová v celej škále svojich odtieňov.

 

Medzi jemnosťou a vášňou

V poetickej, romantickej kolekcii sú kľúčové oči. Také intenzívne a premenlivé ako naše emócie. Očné tiene môžu byť aplikované samostatne, vo vrstvách, tiež rozotrené alebo použité na vytvarovanie očí pre výraznejší pohľad. Dominujú všetky odtiene ružovej: svetlé a trblietavé tóny, výrazná ružová alebo malinová. Fialová a odtieň čiernych ríbezlí na očných viečkach zintenzívňujú pohľad. Dotyk výraznej žltej na vnútornom kútiku oka a búrkovo šedý lak na nechtoch pripomína nestálu povahu lásky, ktorá sa v jednom malom okamihu z niečoho temného môže premeniť na krásny ranný úsvit…

Úsmev si osvojuje rovnakú farebnú paletu: presvetľujú ho trblietavé textúry leskov na pery a lesklé textúry rúžov. Harmónia farieb oslavuje kontrasty v nekonečných kombináciách, ktoré zmäkčuje jemný lesk na pery a perleťová farba na nechtoch.

 

OČI

Écriture De Chanel

Jemný plstený hrot nových liniek na oči od Chanel dovoľuje nakresliť viac definovateľnú, precíznejšiu a viac prispôsobiteľnú linku jedným ťahom: silnú alebo slabú, pozdĺž rias alebo s grafickým efektom na očnom viečku. V ponuke sú dva klasické intenzívne odtiene: Noir (čierna) a Brun (hnedá).

Ombre Essentielle

Jednofarebné očné tiene od Chanel získali na intenzite. Jemné alebo vášnivé očné viečka skrášľujú dôraznou, vibrujúcou farbou. Sensation je jemná trblietavá ružová, taká sladká ako serenáda. Tmavoružová Palpitation splýva s očným viečkom. Hésitation je intenzívna farba ružového dreva, romantická a pritom zmyselná. Temná farba čiernych ríbezlí Pulsion sa výborne hodí na efektné vytieňovanie očí, povzbudzujúca malinová ružová Exaltation spieva večnú ódu na ženskosť. Jasná a prekvapivá živicovo žltá Admiration dodá celému líčeniu osobitý štýl.

 

Les 4 Ombres Poésie

Pre túto poetickú paletku Chanel zoradil tóny v odstupňovaných, svetlých a tmavých odtieňoch pre kontrastujúci pohľad , pohybujúci sa medzi jemnosťou a intenzitou. Dva stredné odtiene béžovej spolu vytvárajú saténový podklad. Jemný odtieň ružového dreva rozjasňuje vnútorný kútik oka. Červenkastá hnedá so slivkovo-fialovými trblietkami dodáva očiam dramatický výraz: linka intenzívnej farby, vedená pozdĺž rias alebo dymový efekt pre pohľad, ktorý vedie od nevinnosti k zvádzaniu.

 

PERY

Každý odtieň Rouge Coco Shine a Lèvres Scintillantes ladí s očnými tieňmi a lakmi na nechty z tejto kolekcie. Emócie si vyberú svoj farebný odtieň, či už v harmónii, alebo v kontraste.

Rouge Coco Shine

Dva polotransparentné odtiene dodávajú perám romantickú sviežosť. Intime je univerzálna ružová a Confident intenzívna farba ružového dreva. Dva výraznejšie odtiene s vyššou koncentráciou pigmentov zvádzajú vďaka malinovému odtieňu Viva a tmavej farbe čiernych ríbezlí Aura.

Lèvres Scintillantes

Trblietavý lesk ľahko rozžiari úsmev. Rosé Rêvé, jemná mliečna ružová ladí s lakom na nechty Secret, ktorý evokuje romantický boudoir. Songe vďaka viacfarebným perleťovým trblietkam zahŕňa všetky odtiene kolekcie a ladí s lakom na nechty v odtieni Atmosphére.

 

NECHTY

Farby lakov na nechty z tejto kolekcie prezradia každý pocit až po končeky prstov. Secret, jemná mliečna ružová evokuje nevinnosť prvých prísľubov. Atmosphère, perleťová farba s unikátnou kombináciou trblietavých zložiek, predstavuje kúzlo lásky. Orage, antracitová šedá skombinovaná s modrou vnáša nepokoj.

 

PLEŤ

Telový odtieň Joues Contraste sa nepatrne prejavuje vďaka Innocence, teplému odtieňu ružového dreva, ktorý pohladí lícne kosti tak jemne a ľahko ako pominuteľný tieň skrytých emócií.

 

Simonetta Zalová

foto Chanel