Dominika Cibulková – Zdravý exhibicionizmus mi zostal dodnes

 

Za svoj najväčší úspech považuje finále na Australian Open a nedávne finále v Madride. Radosť jej však robí každý získaný titul. Toto leto je pre ňu ako žiadne iné: na letnú olympiádu do Ria už príde ako mladá pani. Médiá hovoria o športovej svadbe roka, Dominika o najlepšej letnej párty svojho života… O tom, čo si myslí o manželstve, letných dovolenkách a v koži ktorej hrdinky zo seriálu Sex v meste by sa cítila najlepšie, čítajte v našom rozhovore.

 

1. Majú tenisové kurty nejakú vôňu?

Som známa tým, že si pred servisom loptičku vždy ovoniam – už od mala som veľmi citlivá na vône, rada veci ovoniavam a pri tenise to patrí k mojim rituálom. Každá značka loptičky vonia inak a keď napríklad hrám na tráve, loptičky sú výrazne nasiaknuté vôňou trávy.

 

2. Čo vás na kurte vie rozrušiť najviac? Boris Becker si vraj ťahal tričko, a tak znervózňoval svojich spoluhráčov…

Keď hrám zápas, snažím sa koncentrovať iba na seba. Ale stáva sa, že niekedy mi koncentrácia ujde, a vtedy mi asi najviac vadí, ak sa ľudia pred mojím servisom alebo returnom premiestňujú.

 

3. Čo by ste si na kurt nikdy neobliekli?

Pokiaľ ide o tenis, už dlhé roky ma oblieka značka Lacoste. Modely si však nevyberám ja, ale prideľuje mi ich Lacoste a menia sa na každý grandslam. V súkromí rada experimentujem, v účesoch aj outfitoch. Ako každá žena sa chcem páčiť, ale napríklad viem, že by som si nikdy neobula trekové sandále s ponožkou (smiech). V šatníku mi nikdy nesmú chýbať dobre padnúce rifle a pred každou spoločenskou akciou starostlivo vybraný outfit, ktorý vždy riešim so svojím štylistom.

 

etc2a4. Existuje niečo, v čom by ste boli rovnako dobrá ako v tenise?

Keď som bola malá, vždy som sa rada predvádzala, chcela som byť herečkou. Zdravý exhibicionizmus mi zostal dodnes (smiech).

 

5. Ako by ste definovali luxus? Čo pre vás toto slovo znamená?

Fúúú, to je ťažká otázka, ale v prvom rade pevné zdravie a tiež možnosť tráviť viac času so svojou rodinou a priateľmi, pretože počas roka som veľa mimo domova. Ale to patrí k mojej práci.

 

6. Čo považujete za najväčší vynález v ženskej móde?

Nedá sa to jednoznačne povedať, pre každú ženu to môže byť niečo iné. Obľúbeným kúskom v mojom šatníku sú mini, takže ja za revolúciu v ženskej móde považujem šesťdesiate roky 20. storočia, obdobie, keď ženy začali nosiť minisukne.

 

7. Má v dnešnej dobe manželstvo zmysel? 

Myslím, že je správne, keď dvaja ľudia, ktorí plánujú spoločný život a chcú si založiť rodinu, uzatvoria manželstvo. Považujem to za čestné a úprimné. Obrad v kostole je ešte niečo viac, keď si dvaja ľudia pred bohom sľúbia, že spolu zostanú v dobrom aj zlom po celý ďalší život.

 

8. Akí sme, podľa vás, my Slováci?

Slováci sú takí istí ako ľudia inde na svete, dobrí aj zlí… Mne sa často stáva, že v zahraničí musím vysvetľovať, kde na mape sa nachádza naše Slovensko, ale aj to sa postupom času mení k lepšiemu. Je to predovšetkým zásluhou všetkých šikovných ľudí, ktorí robia Slovensku dobré meno.

 

9. Cítite sa viac Slovenka spätá so svojou rodnou krajinou, alebo obyvateľkou zemegule, svetoobčiankou?

Cítim sa byť Slovenkou srdcom i mentalitou, o čom svedčí aj fakt, že každú voľnú chvíľu utekám domov. Neviem si v tejto chvíli predstaviť, že by som žila niekde inde, ako doma na Slovensku.

 

10. Sex v meste a jeho hrdinky. Miranda Hobbsová, podozrievavá ku všetkému, čo zaváňa tradičnou ženskou rolou, alebo Charlotte Yorková, romantička, čo túži po perfektnej šťastnej rodinke… Ktorá z nich je vám bližšia?

Ani v jednej hrdinke zo seriálu Sex v meste sa nevidím, avšak ak si mám vybrať, tak som asi najviac podobná Carrie, keďže rovnako ako ona milujem módu.

 

Simonetta Zalová

foto Daylong

 

Druhú desiatku odpovedí si prečítate v letnom dvojčísle MIAU (2016)