Kino leto 2018

 

Kým prišla búrka

Vydať sa na plavbu naprieč oceánom si vyžaduje obrovskú dávku odvahy. Tami Oldham (Shailene Woodley) a Richard Sharp (Sam Claflin) sú dobrodružné povahy. Vďaka náhode sa stretli, zamilovali sa a teraz si užívajú jeden druhého. Obaja milujú plavbu po mori, a preto sa vyberú na cestu krížom cez oceán. Netušia, že sa blíži jeden z najsilnejších hurikánov v histórii ľudstva. Keď sa búrka upokojí, Tami sa preberie a zistí, že Richard je ťažko zranený a ich loď v troskách. V zúfalej situácii musí pozbierať všetky sily, aby zachránila seba a jediného muža, ktorého kedy milovala. Romanticko-dobrodružný film islandského režiséra Baltasara Kormákura ponúka príbeh o nezdolnosti ľudského ducha a ohromnej sile lásky.

 

 

Manžel na skúšku

Leonardo Montenegro je bohatý a rozmaznaný playboy, ktorý si celý život len užíval. Ale ako sa hovorí: karma nie je zdarma. Keď z rozmaru odmietne zaplatiť za služby upratovacej agentúre, netuší, ako mu to osud vráti. Po jednej divokej párty vypadne z jachty a na druhý deň ho nájdu, ako sa bezradne motá v uliciach Oregonu. V nemocnici skonštatujú, že utrpel stratu pamäte a vyhlásia pátranie po jeho rodine. Vtedy nastupuje na scénu Kate – tá, ktorú tak ponížil. Vybavená širokým úsmevom a falošným sobášnym listom si poň príde ako zákonitá manželka! Začiatok bude ťažký, ale aj život bežného pracujúceho muža s troma deťmi a úžasnou manželkou má niečo do seba. Ako dlho dokáže Kate tajiť pred Leom jeho skutočnú identitu?

 

 

MEG: Hrozba z hlbín

Kedysi dávno prežívali v moriach a oceánoch nebezpečné gigantické tvory. Vraj už vyhynuli. Režisér Jon Turteltaub však má iný názor. Hlbokomorskú ponorku, ktorá je súčasťou medzinárodného výskumného programu, napadne obrovský tvor, o ktorom si vedci mysleli, že už neexistuje a poškodená ponorka sa ocitne na dne priekopy Tichého oceánu aj s uväznenou posádkou vo vnútri. Čínska oceánografka (Winston Chao) privolá na pomoc skúseného záchranára Jonasa Taylora (Jason Statham), aby zachránil nielen posádku, ale aj oceán od nezadržateľnej pažravej hrozby: prehistorického 30-metrového žraloka, známeho ako Megalodon. Strašidelného tvora, ktorého pred niekoľkými rokmi už Taylor raz stretol…

 

 

Reality Show

Hlavný hrdina Luciano, majiteľ prosperujúcej rybárskej reštaurácie v srdci Neapola, má krásnu ženu, veľa príbuzných, je obľúbený, dobre tancuje a rád sa predvádza. Keď ho prehovoria deti, aby sa prihlásil do konkurzu na populárnu reality show Big Brother, kde postúpi do ďalšieho kola, tak mocne uverí svojej predstave, že bude slávny a bohatý, až stratí zmysel pre realitu. Známy taliansky režisér filmu Gomorra Matteo Garrone nenakrútil film o neapolskej mafii, ale komédiu zo sveta Neapolčanov, ktorých myslenie, vkus a predstava o úspešnosti a šťastí silne manipuluje televízia.

 

 

Hotel Transylvania 3: Strašidelná dovolenka

V najnovšom pokračovaní obľúbenej detskej animovanej série Hotel Transylvánia sa Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok partie prazvláštnych strašidelných bytostí vydávajú na dovolenkovú plavbu na výletnej lodi. Všetko nasvedčuje tomu, že si od zvyčajných problémov na chvíľu oddýchnu, až do momentu, keď sa Drakula nezamiluje do šarmantnej kapitánky lode, Eriky. Hlava upírskej rodiny však netuší, že jeho nová láska je v skutočnosti potomkom legendárneho lovca upírov. A to skutočne neveští nič dobrého.

 

 

Tomáš Szmrecsányi

foto Forum Film, Magic Box, Continental film, Film Europe, ITA film