Kino zima 2017

 

Koleso zázrakov

Milovníci filmov Woodyho Allena sa majú na čo tešiť. Slávny režisér aj do svojho najnovšieho získal najjagavejšie herecké hviezdy. Vracia sa do 50. rokov 20. storočia a prináša príbeh štyroch postáv, ktorých životy plynú uprostred ruchu zábavného parku na Coney Island. Plavčík Mickey (Justin Timberlake) ovplyvnený bujnou fantáziou sníva, že sa stane dramatikom. Ginna (Kate Winslet) je nešťastná, emočne nestála bývalá herečka, ktorá pracuje ako servírka a živorí na promenáde, kde jej manžel (Jim Belushi) obsluhuje kolotoč. Tam ich občas navštevuje Jimova dcéra (Juno Temple), ktorá sa otcovi už dávno odcudzila a ktorá sa ukrýva pred gangstrami. Koleso zázrakov ponúka silný dramatický príbeh vášne, násilia a zrady.

 

 

Špindl

S prvým zimným dňom vstúpi do slovenských kín zimná horská komédia Milana Cieslara. Tri sestry (Eliška, Katka, Magda) v nej vyrážajú do hôr, do zasneženého Špindlerovho mlyna, aby si užili dámsku jazdu. A bude to väčšia jazda, ako čakali. Príjemnej komédii dominuje hrdinka v podaní Anny Polívkovej, ktorá svojim milostným trapasom čelí s veľkou dávkou irónie a suchého humoru. Dámy síce majú so sebou lyže, no rozhodne nepatria k typom, čo vstávajú skoro ráno, aby boli na zjazdovke prvé. V pláne majú relax s vareným vínom, zábavu a za hrsť milostných dobrodružstiev. Kým Eliška je v pohode, Katka aj Magda sú stále single, hoci už majú po tridsiatke. Objaví sa ten pravý?

 

 

Nádych pre lásku

Životopisný romantický príbeh nakrútil Andy Serkis podľa skutočného príbehu rodičov Jonathana Cavendisha, ktorý je producentom filmu. Príbeh sa točí okolo mladého páru Robina a jeho manželky Diany, ktorí milujú cestovanie a dobrodružstvá. Avšak počas pobytu v Keni Robin ochrnie a prognózy lekárov nie sú optimistické. Ale Robin sa nevie zmieriť s myšlienkou celoživotného pripútania na lôžko, a tak Diana, ktorá sa stotožní s jeho prianím, napriek nesúhlasu lekárov ho odvezie z nemocnice domov. Láska mladých manželov je oveľa silnejšia než nepriazeň osudu. Rozhodnú sa neprežívať, ale žiť naplno s každým nádychom. Začnú cestovať po svete a ich odvaha, humor a vášeň menia životy ďalším ľudom. V hlavných úlohách excelujú Andrew Garfield a Claire Foyová.

 

 

Madam slúžka

Bohatý americký pár Anne (Toni Collette) a Bob (Harvey Keitel) sa rozhodne okoreniť svoj upadajúci vzťah a presťahuje sa na zámok v romantickom Paríži. Lenže pri príprave luxusnej večere pre priateľov poverčivá a arogantná pani domu zistí, že pri stole je prestreté pre 13 hostí, a to v žiadnom prípade nemôže dovoliť. Preto vymyslí plán: jej slúžka Maria (Rossa de Palma) sa prestrojí za tajomnú španielsku šľachtičnú, čím odvráti „nešťastie“ pri stole. Ale stačí trochu viac vína a Maria si to začne pri stole užívať. Jej osobitý šarm očarí extravagantného britského makléra (Michael Smiley) a zrodí sa vášnivý románik. To sa však Anne nepáči a milostnú aférku sa rozhodne stoj čo stoj prekaziť. Ako to celé dopadne?

 

 

Tomáš Szmrecsányi

foto Magic Box, Continental film, Bontonfilm