Novinky v pleťovej starostlivosti 2015

 

 

Omladenie, rovnováha a rozjasnenie

Štyri krehké alpské bylinky, obdarené neuveriteľnou silou prežiť v extrémnych podmienkach, ženšen ako všehoj so svojimi povzbudzujúcimi účinkami a Humulus lupulus, v našich končinách dobre známy chmeľ… Laboratóriá najprestížnejších kozmetických značiek sveta sa spojili s mocnou silou prírody, aby spoločne odolávali času, každodennému stresu a pleti zachovali mladý vzhľad po dlhší čas.

 

3LAB Ginseng Collection

3LAB je obľúbenou kozmetickou značkou amerických celebrít. Jej zakladateľka, Američanka s ázijskými koreňmi Erica Chung, sa rada inšpiruje východnými terapiami a účinnou hojivou silou starodávnych liečiv, ktoré sa v Ázii využívajú už tisícky rokov. Tie potom umne spája s inovačnými západnými technológiami 21. storočia.

Ženšen je všeliek:Ženšenová kolekcia3LABvyužíva silu divého horského ženšenu, ktorý sa po stáročia využíval ako prostriedok na podporu zdravia, vitality a dlhovekosti. Táto rastlina obsahuje výživné látky, ktoré dokážu poskytnúť rozmanité výhody aj pre pleť. Stimulujú a aktivujú metabolizmus pleti, ako aj krvný obeh pre regeneráciu, rozjasnenie a pružnosť pleti.

Ginseng Collection je určená na efektívne zlepšenie vypätej, nevýraznej pleti a prináša jej omladenie, rovnováhu i obnovu jasu, čím odvracia a predchádza prejavom starnutia. Okrem koreňa ženšenu obsahuje aj extrakt Yin Yang, zmes piatich rastlinných zložiek (kokorík, lotos, čínsku pivóniu, ľaliu, náprstník). Unikátna zmes Yin Yang má hojivý účinok a používa sa na zachovanie rovnováhy a harmónie tela, pričom zlepšuje pružnosť, hydratuje, spevňuje, dodáva vitalitu a skrášľuje štruktúru pleti.

Kolekciu tvoria tri produkty: pleťový krém The Cream, očný krém The Eye Cream a pleťové sérum The Serum. Každý z nich zlepšuje tón a štruktúru pleti a poskytuje jej účinnú revitalizáciu v každom veku.

 

COLLISTAR Magnifica Plus

Táto nová línia je výsledkom spoločného úsilia a výskumu známej talianskej kozmetickej spoločnosti a prestížnej univerzity v Siene.

Ako to celé začalo: Chmeľ je kvitnúca rastlina z čeľade konopovitých rastlín. Jej kvety vylučujú žltkastú substanciu a oddávna sa používa na ochucovanie piva. Práve v súvislosti s jeho výrobou sa zistilo, že ženy, ktoré pracovali pri zbere kvetov chmeľu, mali aj vo vyššom veku prekvapivo hladké, mladistvo pôsobiace ruky. Collistar požiadal výskumníkov univerzity v Siene, aby tento fenomén preskúmali a ukázalo sa, že chmeľ obsahuje látku 8-Prenylnaringenin s výnimočnými regeneračnými a omladzujúcimi schopnosťami, a práve preto je ideálnou zložkou pre zachovanie mladej pleti. Vzácny extrakt sa stal súčasťou Collistarom registrovaného komplexu 8-PN Complex, ktorý pleť dokáže optimálne absorbovať.

Prvýkrát v kozmetike: Tento cenný extrakt chmeľu nebol doposiaľ nikdy súčasťou žiadneho kozmetického zloženia – značka Collistar ho do svojej línie ošetrujúcej kozmetiky použila po prvý raz.

Viditeľné zlepšenie objemu a regenerácia pleti:Magnifica Plus poskytuje pleti objem a regeneráciu.Dodáva objemtak, že pôsobí priamo v úvodnom štádiu adipogenézy, teda v procese delenia buniek, pri ktorom vznikajú nové lipidy. S pribúdajúcim vekom sa obnova lipidov spomaľuje, výsledkom čoho je aj strata objemu a pružnosti pleti tváre. Komplex stimuluje premenu preadipocytov na zrelé adipocyty, v ktorých sa dokáže uchovať väčšie množstvo lipidov. Počet adipocytov narastá a vypĺňa pleť, vďaka čomu je objemnejšia, kontúry tváre pôsobia plnšie a krajšie. Komplex zároveň pleť regeneruje, pretože sa spája s komplexom peptidov, ktorý oživuje fibroblasty – bunky produkujúce mimobunkové komponenty, ako napríklad kolagén. Zároveň zlepšuje súdržnosť buniek, čo má za následok komplexné omladenie vzhľadu pleti.

 

Replumping Regenerating Youth Elixir

Tento regeneračný elixír mladosti je veľkou novinkou značky Collistar pre rok 2015. Má textúru veľmi ľahkého, zato koncentrovaného fluidu s výnimočnou efektivitou. Skrášľujúci elixír spája 8-PN Complex a komplex peptidov s prenosným systémom Transcutol CG, patentovaným značkou Collistar, ktorý urýchľuje prienik funkčných zložiek do najhlbších vrstiev pleti. Regeneruje a vypĺňa mimické linky, zjemňuje a rozjasňuje pleť, deň po dni ju napĺňa „dávkami“ mladosti s viditeľným efektom. Či už ho použijete v kombinácii s pleťovým krémom Perfecta Plus, alebo samostatne, okamžite sa vstrebe a nezanechá na povrchu pleti žiadny povlak.

 

Replumping Regenerating Face Cream

Špeciálny regeneračný pleťový krém, vhodný na denné aj nočné použitie, obnovuje rovnováhu pleti a zvýrazňuje kontúry tváre. Okrem postupného spevnenia tkaniva, ktoré prináša komplexné omladenie, pleť do hĺbky hydratuje kyselinou hyalurónovou. Je určený pre zrelú pleť, ale môže sa používať aj ako účinná, preventívna šoková terapia mladšej pleti. Pri pravidelnom používaní pleť vyhladzuje a spevňuje, vypĺňa a redukuje vrásky, skrášľuje kontúry tváre. Má bohatú, ale príjemnú a ľahko prenikajúcu konzistenciu.

 

Replumping Regenerating Eye Contour Cream SPF 15

Zloženie tohto regeneračného očného krému obsahuje 8-PN Complex, komplex peptidov a zložku Regu-Age – pre zdokonalenie pleti očných kontúr. Pôsobí priamo na mikrocirkuláciu pleti, má drenážny účinok na prebytočné tekutiny, okamžite redukuje tmavé kruhy a opuchy. Pri pravidelnom používaní viditeľne omladzuje a rozjasňuje očné kontúry. Vláčna textúra vytvára hodvábne hladkú pleť v okolí očí.

 

LA PRAIRIE Cellular Swiss Ice Crystal Collection

Možno povedať, že kolekcia Cellular Swiss Ice Crystal sa zrodila na vrcholoch švajčiarskych Álp, vo svete čírych ľadových kryštálov. V zamrznutom kráľovstve bielej pani Zimy objavila La Prairie dve zdanlivo krehké rastlinky a jednu drobnú riasu, ktoré sa naučili prežiť aj navzdory nehostinnému prostrediu. Použité v kozmetických prípravkoch La Prairie pomôžu pleti odolávať vplyvom, ktoré jej starnutie najviac urýchľujú: klimatickým výkyvom, nečistotám prostredia, nedostatkom spánku, stresu a nervozite.

Výnimočná účinná zložka:Lomikameň, drobná rastlinka, rastúca priamo na úpätí Domu (druhý najvyšší vrch Švajčiarska), sa vyznačuje extraktom s výnimočným mechanizmom ochrany buniek, aby mohla prežiť a zachovať si rast na mieste, ktoré botanici označujú za jedno z najchladnejších na Zemi. Druhá rastlinka soldanelka alpínska si vďaka svojmu biorytmu vyslúžila prezývku „spiaca kráska”, ale skoro na jar, keď sa voda prediera cez praskliny zamrznutého snehu, sa jej korene prebudia a rozvíjajú sa drobné výhonky. Vďaka zásobe tekutiny v listoch soldanelka rozpustí sneh a ľad okolo seba, aby mohla rásť. Tretia hrdinka, bojujúca o život v snehu a ľade, švajčiarska snežná riasa, si vytvára drobné mikrokryštáliky červených pigmentov, ktoré ju chránia pred extrémnym UV žiarením a svetlom vo vysokej nadmorskej výške.

Sila húževnatých rastlín: Každá z rastliniek si vytvorila vlastnú stratégiu, ako prekonať vplyvy vonkajšieho prostredia a ochrániť svoje DNA, aby mohli rásť a prekvitať. Pokrokový komplex Swiss Ice Crystal Complex prenáša silu týchto húževnatých rastlín do pleti, čím dodáva pleti vyššiu odolnosť a schopnosť prispôsobiť sa denným nástrahám života.

Štvrtá do štvorlístka: Tento rok sa Swiss Ice Crystal Complex rozšíril o štvrtú, novoobjavenú alpskú rastlinu Mydlicu nízku (Saponaria Pumila), ktorá znásobuje účinnosť komplexu a zabezpečuje vyššiu ochranu pleti pred oxidačným stresom a v extrémnych podmienkach.

Cellular Swiss Ice Crystal Eye Cream

K výživnému dennému krému Cellular Swiss Ice Crystal Creampribudne tento rok očný krém. Prípravok s hladkou a vláčnou textúrou Cellular Swiss Ice Crystal Eye Cream je ideálnym pomocníkom na odštartovanie šetrnej, a pritom účinnej omladzujúcej starostlivosti o očné kontúry. Vymaže únavu, odstráni opuchy, tmavé kruhy, linky aj známky suchosti v okolí očí. Taktiež obsahuje extrakt bielej strelície, ktorý obnovuje jas pleti novým spôsobom – minimalizuje pigmentové rozdiely, vytvárané bilirubínom, látkou prirodzene zastúpenou v pleti. Extrakt bielej strelície rozkladá nadbytočný bilirubín, čím prispieva k jednotnému tónu pleti.

 

Cellular Swiss Ice Crystal Emulsion

Táto emulzia ľahká ako vánok sa na pleti rozplynie ako osviežujúci závoj. Ak preferujete ľahkú hydratáciu počas dňa či noci, Cellular Swiss Crystal Emulsion môže byť pre vás ideálna voľba. Navyše, je ako stvorená do horúcich vlhkých klimatických podmienok, pretože hydratuje a účinne chráni mladistvosť pleti po celých 24 hodín. Zloženie prípravku dotvárajú zložky, vypĺňajúce objem pleti, podporné zložky tkaniva, výťažok kmeňových buniek kávovníka bengálskeho, pentapeptid-34, vitamíny C a E. Kávovník bengálsky má silný účinok na prinavrátenie objemu a hydratácie pleti, pričom ju zásobuje energiou a rovnako ako vitamíny C a E pôsobí antioxidačne.

 

Simonetta Zalová