Rodinný Burgenland

 

Slnko, hry a zábava

 

V Burgenlande je dovolenková ponuka pre rodiny takmer nekonečná. Na výber máte naozaj všetko od čľapkania sa v rodinných termálnych kúpeľoch až po cyklistiku a jazdu v kanoe. A aby dovolenka začala už pri príjazde, čaká na vás rodinné ubytovanie každého druhu a každej kategórie.

 

BGLD_CardKampagne_Try.indd

 

Krajina slnka pozýva rodiny zažiť dobrodružstvá na bicykli: Čaká na vás 2.500 kilometrov špičkovo vybavených cyklistických chodníkov a trás, od príjemných rodinných tratí až po adrenalínové trate určené pre väčšie deti. V samotnom regióne okolo Neziderského jazera sa o jedinečnú zábavu na bicykli postará takmer 30 cyklistických chodníkov s celkovou dĺžkou 1.000 kilometrov. Najnovšie si svoju panónsku cyklotrasu môžete pohodlne naplánovať s bezplatnou aplikáciou so zážitkovými trasami.

 

Zážitky uprostred fascinujúcej panónskej prírody ponúka aj dovolenka na gazdovstve. Zábavu pre malých i veľkých zabezpečí až 140 gazdovských dvorov. V zážitkovej dedine JUFA Landerlebnisdorf Neutal sa dovolenkuje nielen v pohodlných rodinných bungalovoch, ale aj dobrodružne v nomádskych stanoch, tzv. jurtách. V plážovom kempingu v Podersdorfe priamo na Neziderskom jazeresa po zábavných nociach, strávených v stane alebo karavane, celý deň oddychuje pri vode.

 

burgenland3

Kúpele Sonnentherme Lutzmannsburg sú známe svojím baby svetom. Ten ponúka všetko, čo potrebujú bábätká a malé deti, ale aj ich rodičia. Väčšie deti sa vyšantia na mega tobogánoch, najdlhším v Rakúsku je XXL Monster Ride s dĺžkou 270 metrov. Rodinný zábavný parkFamilypark je vďaka  mnohým atrakciám a rozlohe 145 000 m² najväčším v celom Rakúsku. Deti tu  vzlietnu na orlích krídlach,  vyskúšajú si  Leonardov letecký stroj a zakrúžia si pár kôl na žabacom chrbte.

 

Termíny, kontakty a informácie nájdete na www.bestforfamily.at

 

 

Karta Burgenland Card – ešte viac zliav

Práve rodiny si niekedy musia strážiť svoj dovolenkový rozpočet. V tom im pomáha návštevnícka karta Burgenland Card. Tento praktický „otvárač dverí“ vo formáte platobnej karty síce stojí 59 eur (29 eur pre deti), avšak za túto cenu získate množstvo voľných vstupov či atraktívne zľavy. Do spolupráce sa zapojilo okolo 200 partnerov. Patria k nim aj všetky tunajšie termálne kúpele. Pravidlom je jeden bezplatný vstup a 50-percentná zľava na všetky ďalšie vstupy do termálnych kúpeľov. Do ponuky návštevníckej karty sa zapojil aj Národný park Neusiedler See – Seewinkel, veľa gastronomických a ubytovacích prevádzok, vrátane mnohých hostiteľov združených pod názvom Urlaub am Bauernhof, hrady a zámky, kúpele a múzeá, a tucty ďalších atraktívnych výletných cieľov. Karta je platná od 1. januára 2016 do 31. marca 2017 a pri kúpe karty získate aj praktickú brožúru  s informáciami.

 

Užitočný link:http://www.burgenland.info/sk