Yves Saint Laurent – Kráska dňa

 

 

Paríž. Byt na Boulevard Haussmann. Cinq à sept, čas milencov. Vidíte ženu, nádherné hodvábne šaty jej padajú z ramien, neviete ale, či sa vyzlieka, alebo oblieka. Jej ženskosť, jej elegantne chladná krása odhaľuje záhadnú zvodnú moc. Tá žena je túžbou. Fantáziou i realitou. Rada sa hrá s ohňom. Hľadá rozkoš a zmyselnosť. Diktát konvencií ju nezaujíma. Je rebelka s neohrozenou dušou. Dokonalým stelesnením krásky dňa, ženy Yves Saint Laurent.  

 

 

Couture Palette Collector

Päť odtieňov, ktoré spolu navzájom komunikujú všetkými smermi. Sú diskrétne i provokatívne. Hlbokú matnú čerň rozjasňujú ružové záblesky. Hutná ťavia béžová a zvodná zlatistá hnedá, dve hlboké a hrejivé farby, ktoré stoja v ostrom kontraste k jasu intenzívnej ružovej a opalizujúcemu odtieňu šampanského.

3365440742369_3_couture-palette_SwAlt3

Inšpirácie Lloyda Simmondsa, kreatívneho riaditeľa divízie make-upu YSL Beauté:„Ťavia a zlatistá hnedá sú odtiene, ktoré môžete použiť pre decentné denné líčenie. Ak im chcete dodať hĺbku, použite matnú čiernu ako očnú linku a aplikujete ju samotnú tesne pri línii rias. Pre intenzívny dymový pohľad ju však môžete naniesť aj nad linku, ktorú vytvoríte tužkou. Stačí farbu postupne rozmazať smerom k vonkajšiemu kútiku oka. Ružová funguje skvele i sama o sebe – ako záplava ženskosti, lebo zastupuje sviežu jarnú farbu. Pre ešte zvodnejší pohľad ju možno umocniť čiernou šmuhou. Nakoniec vyskúšajte odtieň šampanského, ktorý vďaka blýskavým podtónom plní efekt rozjasňovača.“

 

Volupté Tint-In-Oil

Vôbec prvý pigmentovaný olej na pery pôsobí na báze exkluzívnej technológie Colour Infuser, ktorá spája pigment s olejom (tieto prvky sa v bežnom prostredí odpudzujú). Farba sa v špeciálnej kombinácii piatich olejov (z marhuľových jadier, semienok makadamu, plodov koriandra, semien jojoby a kvetov múčenky) dokáže perfektne rozprestrieť. Farebné pigmenty, vo veľkej koncentrácii rozmiešané v zmesi olejov, sa pri kontakte s pokožkou pier doslova prebúdzajú a komunikujú s ich prirodzeným odtieňom. Výsledkom je unikátna farba na mieru a úžasný lesklý povrch. Po aplikácii sa oleje vstrebávajú, ale pigmenty sa rozvíjajú naďalej. Medzi šiestimi odtieňmi dominuje N° 5 Cherry My Chérie,falošne nevinná a nekonečne zmyselná ružová.

Inšpirácie Lloyda Simmondsa:„Volupté Tint-In-Oil znamená celkom nový spôsob líčenia pier a prináša prekvapivú mieru jemnosti a priesvitnosti. Je ľahký a svieži. Je to ideálna voľbu pre každodenné líčenie.

 

Blush Volupté

V elegantnej zlatej kazete sa ukrýva paleta tón v tóne. N° 4 Baby Doll sa predstavuje v pôsobivej ružovej pre intenzívnu zvodnosť, N° 6 Passionée zasa odhaľujehrejivúkorálovú pre nežnú vášeň.

Inšpirácie Lloyda Simmondsa:„Vďaka tejto lícenke dosiahnete prirodzený, zdravý jas pokožky. Revolúcia spočíva vo fakte, že nemodeluje tvár nánosmi tieňov, ale svetla. Najskôr na líca naneste najtmavší odtieň. Potom na lícne kosti použite trochu svetlejší odtieň. Získate tým rafinovanú plnosť, ktorá celej tvári prinesie mladistvý jas.

 

La Laque Couture

Čierna a biela. Dva charakteristické odtiene, ktoré spolu kontrastujú a zároveň sa navzájom dopĺňajú. Lak na nechty N° 58 Nuit Blanche v žiarivo bielom odtieni pripomínadiamantový prach. N° 59 Nuit Noire vintenzívnej čiernej je obohatený trblietavým efektom.

Inšpirácie Lloyda Simmondsa:„Páči sa mi predstava decentnej dámy s čiernymi nechtami. Tento kontrast medzi ženským šarmom a dušou rebelky je otázkou životného postoja.“

 

Mascara Volume Effet Faux Cils

Môže byť dokonalá ešte dokonalejšia? V prípade povestnej riasenky Volume Effet Faux Cils YSL je tomu jednoznačne tak. Nová textúra v tube nevyschne a zostává svieža do poslednej kvapky. Intenzívny efekt umelých rias vzniká dokonalým spojením aplikátora a zloženia. Kombinácia mechanického krycieho efektu a špeciálneho polymérového filmu s vytáčacím a spevňujúcim efektom prináša úchvatný výsledok, podobajúci sa umelým riasam. Exkluzívna kefka bola navrhnutá tak, aby znásobila efekt zväčšenia objemu, ktorým riasenka pôsobí.

 

Všetky novinky značky Yves Saint Laurent dostanete exkluzívne v parfumériách Marionnaud. 

 

Simonetta Zalová

foto YSL