Jon Snow v koži Jimmy Choo

 

 

Naposledy sme ho videli, ako svojmu priateľovi Samovi po krvavej bitke na Múre odovzdal opatrovnícky meč a vydal sa hľadať veliteľa Divokých, aby ho zabil, a tým zachránil Nočnú hliadku. Aj za cenu toho, že ak natrafí na nesmrteľných Bielych chodcov, hrozí mu istá smrť… Dnes je Jon Snow opäť medzi nami. Medzi nakrúcaním štvrtej a piatej série megaúspešnej ságy Hra o tróny si jeho predstaviteľ, britský herec Kit Harington, odskočil k slávnemu obuvníkovi Jimmymu Choo, aby sa stal tvárou jeho značky.

 

Mladík Jon Snow dokáže síce majstrovsky narábať s mečom a v boji muža proti mužovi ho len tak hocikto nepremôže, vo vnútri je však plachý a nevinný, nerozumie sebe a svojím citom. Divoká Ygritte narobila v jeho srdci zmätok, rozdúchala sladký oheň túžby a bolestne ho ranila. Bolelo to ešte viac, ako keď ho ľudia navôkol ako nemanželského syna lorda Starka, vládcu Zimohradu, pohŕdavo oslovovali bastard. „Nič nevieš, Jon Snow,“ vraví mu Igritte s trpkosťou v hlase ešte aj keď umiera v jeho náručí. Nič o láske a krutej bolesti, ktorú láska so sebou prináša…

Muž Jimmy Choo je z celkom iného cesta. Správa sa prirodzene a sebaisto v každej situácii (Jon Snow je vo svojom živle, len keď tasí meč), má zreteľne mužný vyhranený štýl (Jon sa mužom stáva postupne, veď keď prišiel na Múr, bol takmer ešte dieťa), rafinovaný vkus pre detail a rebelantský zmysel pre humor (videli ste niekedy, že by sa Jon Snow čo len pousmial?). V mužovi Jimmy Choo je niečo z kráľa rock’n’rollu, ale aj playboya 60. rokov… Tak tu sa Jon Snow už vôbec nechytá. Ibaže by odovzdal žezlo mladému džentlmenovi, ktorý mu v Hre o tróny prepožičal svoju tvár. A ktorý to isté urobil pre značku Jimmy Choo.

 

6

 

O značke Jimmy Choo

V roku 1996 ju založil módny dizajnér Jimmy Choo Yeang Keat, pochádzajúci z Malajzie. Ako značka luxusnej obuvi (veľmi si ju obľúbila aj princezná Diana) v súčasnosti ponúka kompletné portfólio luxusných módnych doplnkov – dámsku obuv, kabelky, šatky, slnečné okuliare, okuliare, opasky, vône a v posledných rokoch aj pánsku obuv a kožené doplnky. Kreatívnou riaditeľkou spoločnosti je Sandra Choi, ktorá sa usiluje zaradiť Jimmy Choo medzi najvýznamnejšie luxusné značky sveta.

Od prvých kolekcií pre mužov, uvedených v roku 2011, sa značke Jimmy Choo podarilo rozvinúť pestrú ponuku pánskej obuvi, tašiek, drobných kožených doplnkov a opaskov. Ponuka pozostáva z klasických džentlmenských, ale aj moderných kúskov, dôraz kladie na detail a charakteristické dizajnové prvky, ako napríklad nadrozmerné strapce, zdobiace tradičnú smokingovú obuv, maskáčový vzor so skrytými siluetami, interpretácie klasickej pánskej obuvi vo vzore hada či s krokodíľou potlačou.

 

O vôni Jimmy Choo MAN

Intenzívna sviežosť debutovej vône Jimmy Choo MAN kontrastuje s drevitými a aromatickými fougère tónmi. Vôňu otvára krehká sila upokojujúcich tónov levandule. Mandarínková esencia zmierňuje citrusové akordy a splýva s jemne sladkým cukrovým melónom. Svieže geránium sprevádza ananásový list, výsledkom čoho je pulzujúca vôňa harmonicky sa rozplývajúca na pokožke. Vzácne pačuli v základe vône ju obohacuje o príznačný zvodný temperament. Jeho vplyv vyvažuje harmónia hrejivých ambrových drevín, formujúca svojráznu a príťažlivú vôňu.

Tvar flakónu pôsobí na prvý pohľad mužne, jeho výrazné, čisté línie obohacujú minimalistické detaily. Elegantné lakované dymové sklo evokuje tajomný charakter vône.

JC-MAN-_-PACKSHOT 

O hercovi Kitovi Haringtonovi

„Kit dokonale stelesňuje muža Jimmy Choo MAN,“ predstavuje novú tvár vône Sandra Choi. „Má v sebe prirodzenú, zvodnú mužnosť, ako aj vrodený zmysel pre štýl. Jeho chladná povaha a výrazná zmyselnosť mu dávajú punc pravého britského džentlmena.”

Britský herec Kit Harington si užíva slávu modela nielen ako tvár debutovej vône Jimmy Choo MAN, ale aj pánskej kolekcie topánok, tašiek a ďalších kožených výrobkov, vrátane kolekcie slnečných okuliarov Carrera by Jimmy Choo. „Kit bol skvelou voľbou pre našu kampaň,“ vysvetľuje Sandra Choi. „Vyžaruje vrodené sebavedomie a hravú rebelantskú povahu. Má výnimočne mužný štýl, ktorý pôsobí nenútene a skvelý zmysel pre humor, pod ktorým sa skrýva pravý džentlmen.“

Kit Harington prerazil do sveta filmových hviezd vďaka fantasy seriálu Hra o tróny (patrí k najúspešnejším v dejinách HBO), v ktorom stvárňuje postavu Jona Snowa, strážcu Nočnej hliadky. Narodil sa ako Christopher (Kit) Harington 26. decembra 1986 v Londýne, v starej aristokratickej rodine, užívajúcej šľachtický titul baronet. Najhlbšie korene jeho rodu vedú údajne až ku kráľovi Karolovi II. Stuartovi. Študoval drámu a divadelné vedy vo Worcesteri, ako 18-ročný vstúpil na divadelné dosky, keď dostal hlavnú rolu Alberta Narracotta v hre Vojnový kôň, ktorá sa dostala do repertoáru prestížnych divadiel londýnskeho West Endu. Vo filme debutoval v roku 2012 v hororovej snímke Návrat do Silent Hill a minulý rok sme ho mohli vidieť vo veľkofilme Pompeje. Aktuálne sa v našich kinách hrá fantasy snímka Siedmy syn s Jeffom Bridgesom, kde sa Kitovi ušla jedna z vedľajších úloh. Tento rok by sme ho mali vidieť aj v hlavnej úlohe drámy z obdobia 1. svetovej vojny Testament of Youth a tiež vo filme Spooks: The Greater Good z prostredia britskej špionážnej služby MI-5. Bulvárne listy ho vytrvalo dávajú dokopy s jeho hereckými kolegyňami, raz s Rose Leslie, ktorá hrá jeho milú Ygritte, raz s Emiliou Clarke, predstaviteľkou Daenerys Targaryen, kráľovnej drakov. „Všetko sú to mýty,“ hovorí Kit, pričom dodáva, že s Emiliou sa poznajú od detstva, spolu vyrastali a sú veľmi dobrí priatelia. Iba dobrí priatelia. Nič viac.

 

Simonetta Zalová