MINI + Driving Home for Christmas

 

Fanúšikovia automobilov značky MINI z celého sveta sa pripájajú ku sviatočnému videoklipu, ktorý vznikol 43 rokov po napísaní piesne Driving Home for Christmas. Cesta, ktorá inšpirovala Chrisa Reu k napísaniu skvelej skladby, sa totiž uskutočnila v klasickom MINI.

 

V najbližších dňoch sa milióny cestovateľov opäť vydajú na rôzne cesty – so spoločným cieľom: vrátiť sa domov na Vianoce, k ľuďom, ktorých milujú a s ktorými chcú stráviť nadchádzajúce sviatky. A nezáleží na tom, či ste na diaľnici, rýchlostnej či štrkovej ceste alebo poľnej vozovke pokrytej snehom: hudobný sprievod tohto výletu bude vždy s vami, v rádiu, vo vašej mysli, v pamäti generácií. Automobilka MINI venovala piesni Driving Home for Christmas špeciálny videoklip, ktorý každoročne naladí ľudí na celom svete na sviatočné obdobie, pričom fanúšikovia automobilov značky MINI z rôznych krajín a regiónov sa v ňom predstavujú v rôznych situáciách ako počas sviatočného obdobia cestujú za rodinami a priateľmi.

 

Big Love

Výrobou tohto videa vyvrcholila aktuálna kampaň britského výrobcu prémiových automobilov, ktorej motto „Big Love“ má vyjadrovať a podporovať rozmanitosť vo všetkých jej formách. Víta svieže, otvorené mysle a nové nápady bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú. Ústrednú úlohu v tomto prípade zohráva charakteristická zmes individuality a pocitu vzájomnej spolupatričnosti komunity MINI, ktorej rôznorodosť vystihuje slogan „Každý sme iný, ale spolu sme dobrí“. S produkciou klipu MINI sa pieseň Driving Home for Christmas zároveň vracia tam, kde sa to všetko začalo: vo výnimočnom britskom automobile. Pretože cesta, ktorá inšpirovala Chrisa Reu k napísaniu jeho skladby, sa uskutočnila práve v klasickom MINI.

Videoklip si môžete pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=B2we7JdB7iY