Symboly krajších zajtrajškov

 

Ikonickú spoločnosť Avon už dávno netreba predstavovať. Okrem toho, že patrí medzi lídrov na trhu s dekoratívnou kozmetikou, dlhodobo a aktívne sa venuje aj svojim charitatívnym projektom zameraným predovšetkým na pomoc ženám. Keďže práve tie sú pre Avon najväčšou inšpiráciou a motiváciou, jeho projekty sú primárne cielené na boj proti domácemu násiliu a na boj za zdravé prsia.

 

V rámci týchto iniciatív spoločnosť predstavila aj unikátne Avon symboly, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou doplnkov mnohých žien. Keďže známa spoločnosť si uvedomuje svoj vplyv, nebojí sa hovoriť nahlas o témach častokrát vnímaných ako tabu, a snaží sa tak prispieť k pozitívnym zmenám a krajším zajtrajškom.

 

 

V Avone je každý mesiac ružový

Vedeli ste, že najčastejšou príčinou úmrtia žien na Slovensku je práve karcinóm prsníka? Aj keď je povedomie o rakovine prsníka vysoké, málokto sa odváži k potrebným krokom. Kozmetický gigant takéto bariéry posúva nielen zvyšovaním povedomia o potrebnej prevencii, ale aj diagnostike či samotnej liečbe. Zdravie máme totiž len jedno, preto by pravidelná návšteva u lekára mala byť nevyhnutnou záležitosťou každej ženy. Do tejto iniciatívy je Avon Slovensko zapojený už od roku 1998, čím sa stal prvou spoločnosťou zaoberajúcou sa tak dôležitou témou. Jedinečnú myšlienku podporujú každoročne aj mnohé známe tváre či ambasádori.

 

 

 

Téma, ktorá stojí za diskusiu

Aj keď nikto na svete nemá právo sa správať násilne, jednou z najčastejších trestných činností je práve násilie páchané na ženách. Aj keď ide o tému, o ktorej sa hovorí veľmi ťažko, o to viac je dôležitá. Ženy v mnohých prípadoch nedokážu rozoznať, kedy už ide o domáce násilie, preto sa cyklus násilia zopakuje až 35-krát, než žena pochopí, že to už nezvláda. Otázkou, ako pomôcť obetiam domáceho násilia sa Avon zaoberá už od roku 2008. Každý si predsa zaslúži život v bezpečí a bez násilia.

 

 

 

Hlavnou prioritou spoločnosti je teda fyzické i psychické zdravie žien. Avon dokáže nadchnúť a zmobilizovať milióny ľudí pre správnu vec a teraz sa k nim môžete pridať aj vy kúpou žiarivých Avon symbolov. Vybrať si môžete hneď z dvoch variantov – glazúrovaný alebo krištáľový. Ak sa rozhodnete pre kúpu Avon symbolov Za zdravé prsia, vyjadríte podporu občianskym združeniam či neziskovým organizáciám bojujúcim proti rakovine prsníka. Kúpou Avon symbolov Proti domácemu násiliu vyjadríte podporu projektu krízovej linky pre obete domáceho násilie. Podporte inšpiratívne projekty a obdarujte seba i svojich blízkych žiarivou maličkosťou, ktorá má zmysel.

 

A kde ich môžete kúpiť? Kontaktujte svoju Avon Lady, Avon Gentlemana alebo navštívte www.avon.sk.