Alie Lengelyová – Môj mobil – môj svet

 

Ak ste si ako milovníci chlpáčov zamilovali Sušienkovo, potom iste viete, že tento e-shop so zdravými pochutinkami pre psov (i mačky) sa dnes volá Pet Farm Family a už zďaleka neponúka len sušienky, ale aj rôzne ďalšie chutné produkty pod psí zub. Na čele firmy od začiatku stojí vipetka Sušienka, prvá psia šéfka, ktorá postupom času do vedenia pribrala aj svoje mladšie kolegyne Špagetku a Škoricu. Stredný manažmet tvorí Alie Lengelyová a jej partner Matej Toman. Alie hovorí, že ako v živote, tak i v podnikaní sa drží hesla „All you need is love… and a dog!“ a tak pre milovaných chlpáčov vyrába kvalitné doplnkové krmivo, ktoré dnes už distribuuje okrem Česka a Slovenska aj do Maďarska, Dánska a Nemecka.

 

Obľúbené appky v mojom mobile

Štandard FB, IG, moment, pozriem sa, jasné, Shazam, Spotify, Find my iPhone (najpoužívanejšia), Waze, Uber, Kalendár, Messenger (ktorý aj tak vždy checkujem cez notebook, nevadí), fúúú, no, mám ich tu celkom dosť, ale ako dobre čítate, celkom základný obsah. Netrávim na mobile viac času, ako je nutné. Najviac času trávim na IG – tam som v neustálom kontakte s našimi chlpatými zákazníkmi a ich pánmi, takisto na Facebooku. Môj deň musí byť usporiadaný a všetky otázky aj od našich zákazníkov musím mať vyriešené, lebo inak by ma to prenasledovalo až do nášho pelechu ako nevyriešený „task”. Na komunikáciu s mojimi kolegami – makačmi z PFF používame Slack, Trello.

Moje denné (mobilné) rituály

Tak napríklad počasie nepozerám. Ráno ak, tak kuk z okna a ak to vyzerá, že nebude pršať, tak popolievam svoju balkónovú záhradku. Následne si dám dávku ranného „psimojkošenia“ a až potom si ťuknem do mobilu, či ma tam niečo nečaká. Ak si nenájdem zmeškaný hovor, idem rovno cvičiť jogu, aj s chlpáčkami, ktorým nesmie z mojich rituálov nič ujsť. Po cvičení hodím sprchu a potom klikám a ťukám do mobilu až do večera, ale v nepredvídateľných intervaloch, haha. Čo sa týka umiestnenia mobilu, ak mi ho nenabije môj priateľ Matej, tak je vybitý, na takéto veci veľmi nedbám, veľakrát pri balení ani neviem, kde sú nabíjačky. Ja sa postarám s láskou o ranný čaj, ktorý rozvonia náš byt, o jedlo a o všetky podstatné veci, ale vždy sa „zobudím”, že mám vybitý mobil, až keď tam svietia posledné percentá…
Čo je pre mňa tabu

Za tabu považujem telefonovanie v aute, hlavne v dobe, keď je handsfree výbavou každého nového auta.

Vie ma poriadne vytočiť

Kuriér, ktorý ma rád budí v skorých ranných hodinách, aby mi oznámil, že príde poobede. V tesnom závese je ale situácia, ako nedvíhanie telefónu vtedy, keď je to naozaj potrebné. Upozornenia mám vypnuté, takže sa vonkajším vplyvom appiek nenechám ovplyvňovať, iba keď si ich rozkliknem dobrovoľne.

Facebook a/alebo Instagram

Oboje sú požierači času. Súkromný i firemný PFF účet navštevujem veľmi rada, naši zákazníci sú najlepší parťáci na debatovanie či posielanie rozkošných fotiek svojich chlpáčov, ktoré vždy rada zdieľam. Tento svet plný chlpáčov má pre mňa samé pozitíva, či už v online alebo offline živote.
Smsky, chatovanie, hlasové správy

Hlasové správy sú super, ale rada si veci vydiskutujem aj klasickým zavolaním. Inak si nezvyknem príliš vypisovať s nikým z mojich blízkych, radšej dáme skype call, rada sa na človeka dívam, nehovoriac o preferencii ľudského kontaktu, ktorý k svojmu životu potrebujem. Tie vypisovačky sú ale super, je úžasné, s koľkými ľuďmi sme každý deň v kontakte, je to až neuveriteľné, aká je táto doba mocná. Všetkého však s mierou, i ja si dávam etapy, kedy oddychujem, fakt!

Mobilné obrázky

Uf. Mobilové fotky, rozmýšľam, prečo sa tým pretlakom fotiek neustále trestám a potom niet času na robenie poriadkov. Mám zbytočne veľa fotiek, aj tak sú pre mňa najcennejšie tie z foťáku, ktoré si fotím externe. Naozaj iba zlomok fotiek stojí za zarámovanie, zvyšok sú pocitové veci, ktoré vznikajú na mieste a patria danej situácii. Ale teraz si uvedomujem, že do mobilu dnes už fotím skôr len storky a inak robím normálne foťákové fotky, ktoré si aj tlačím a rámujem. Doma máme veľa fotiek, jasné, ja fotografiu milujem!

Mobil ako estetický objekt

Mala som kdejaké značky mobilov, nejako som sa nevedomky vyhýbala značke Apple, potom som ho ale dostala do rúk a pochopila, že to je naozaj dobrá investícia. Príliš to s ním ale neprežívam, mám na ňom nejaký random obal, už niekoľko rokov ten istý. Dôležité pre mňa je funkčnosť, aby mi mobil prežil kdejaký pád, keďže sklo mi prasklo nie raz.

 

 

Simonetta Zalová