Dovolenka v Burgenlande

 

Pristaňte bez lietania  

Kto by v tomto čase prekonával diaľky, aby našiel vytúžený relax? Teraz je v kurze klasická „dovolenka za dverami“. V Burgenlande. S bicyklom, turistikou a kulinárskymi zážitkami pred grandióznou prírodnou kulisou. Vitajte v krajine slnka!     

 

©Ippisch

 

V Burgenlande si môžete užiť nádhernú krajinu, jedinečné stepné jazero, zvlnené kopce, vinice a lesy. Nevynechajte národný park Neusiedler See-Seewinkel, súčasť svetového dedičstva UNESCO, biotop pre vzácne rastliny, staré plemená zvierat a viac ako 300 druhov vtákov. V šiestich prírodných parkoch krajiny je tiež čo objavovať.

 

 

©Daniel Simon

Zažite diaľku…

…najlepšie na bicykli. Burgenland ponúka 2.500 km cyklotrás spojených s prírodou, kultúrou a skvelou gastronómiou. Po „rajskej trase“ v južnom Burgenlande zdolajú cyklisti a e-bikeri 260 km cez pahorky, čarovné zákutia riek a historické dedinky. Okruh okolo Neziderského jazera meria 125 km a kým ho prejdete, preskúmate národný park, malebné uličky s vínnymi pivnicami i historické slobodné vinárske mesto Rust. Lákavá je aj odbočka do hlavného mesta Eisenstadtu s návštevou nádherného paláca Esterházyovcov. Panónsku rozľahlosť môžete zažiť aj pešo, napríklad na novej ceste Bernstein Trail – 300 kilometrov vás povedie od tzv. pohanskej brány Heidentor, ktorá je súčasťou starorímskeho osídlenia Carnuntum, až do dedinky St. Martin an der Raab v južnom Burgenlande, čiastočne pozdĺž historickej jantárovej cesty starovekých Rimanov.

 

 

©AVITA Resort

Očakávajú vás srdeční  hostitelia

Krajina slnka  ponúka aj hojnosť možností na relax – o to sa postarajú panónske termálne kúpele. Výber je veľký: St. Martins Therme & Lodge St. Martins v zátoke Seewinkel neďaleko Neziderského jazera, Sonnentherme Lutzmannsburg, popredné európske kúpele pre deti a bábätká, Reiters Thermalbad Stegersbach alebo AVITA Therme v Bad Tatzmannsdorfe a ďalšie skvelé prevádzky lákajúce načerpať energiu.  Kto je celý deň na nohách, zaslúži si pokojný spánok. V Burgenlande strávite noci v špičkových ubytovacích zariadeniach všetkého druhu – či už v kempingu, alebo v jurte, na gazdovskom dvore, alebo v rodinnom hoteli 4* all inclusive, v útulnom penzióne, alebo v exkluzívnom prostredí kúpeľov. V Burgenlande je relax zaručený!

 

Viac info: https://www.burgenland.info/sk

 

 

foto ©Birgit Machtinger