Kino september 2016

 

Café Society

Woody Allen sa ponoril do sveta hollywoodskej smotánky a gangsterského života New Yorku 30. rokov. Jeho filmárske umenie dopĺňa hviezdna herecká zostava: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell, Blake Lively či Corey Stoll. V centre pozornosti stojí Bobby z Bronxu (Eisenberg), ktorý žije s rodičmi a gangsterským bratom Benom (Stoll). Bobby túži po zmene, preto odlieta do Hollywoodu, kde začne pracovať ako poslíček pre strýčka Phila (Carell). Tu vstupuje do sveta opojných večierkov plných celebrít, modeliek, playboyov i politikov a zaľúbi sa do strýkovej asistentky Vonnie (Stewart). Lenže tá jeho ponuku na sobáš odmietne. Nešťastný Bobby sa vráti do New Yorku za bratom, ktorý otvoril nočný klub Les Tropiques. Hoci Bobby stále miluje Vonnie, zblíži sa s Veronikou (Lively), ktorá zakrátko otehotnie. Benov život sa zdá šťastný, ale len do večera, v ktorom do dverí Les Tropiques vstúpi Vonnie…

 

 

Bridget Jones's Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Utrpenie najväčšej smoliarky v dejinách neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. „Trochu vyrástla, stala sa z nej úspešná televízna produkčná, zarába dosť peňazí, lepšie vyzerá a ešte lepšie sa oblieka, ale je to stále tá istá Bridget, ktorá priťahuje problémy ako magnet,“ hovorí o svojej postave Renée Zellweger. Ako názov tretieho diela slávnej série napovedá, hlavným problémom bude neplánované tehotenstvo. Taká vec dokáže vykoľajiť i Bridget, zvlášť keď netuší, s kým dieťa počala. Ako je to možné? Jednoducho. Stačí, že navštívila hudobný festival a vyspala sa s cudzincom (Patrick Dempsey). Neskôr sa na jednej spoločenskej akcii presvedčila, že stará láska (Colin Firth) nehrdzavie… Bridget sa ocitne v nezávideniahodnej situácii. Seriózny právnik Mark Darcy i úspešný podnikateľ Jack Quant sú odhodlaní s Bridget a ich potomkom vytvoriť usporiadanú rodinu. To však ešte netušia, že ich šanca na otcovstvo je presne päťdesiatpercentná.

 

 

MISS PEREGRINE'S HOME FOR PECULIAR CHILDREN

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Nezabudnuteľný filmový zážitok sľubuje ďalší titul z dielne vizionárskeho režiséra Tima Burtona, ktorý vznikol na základe úspešného románu mladého spisovateľa Ransoma Riggsa. Vďaka tajomným stopám, ktoré hlavnému hrdinovi Jacobovi Portmanovi (Asa Butterfield) zanechá jeho dedko a ktoré poodhaľujú tajomstvá iných svetov a doby, Jacob jedného dňa objaví zázračné miesto. Toto miesto je známe ako sirotinec – domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej (Eva Green). Jeho tajomnosť i nebezpečie sa začnú prehlbovať, len čo Jacob spozná obyvateľov domova a ich zvláštne, priam neuveriteľné schopnosti. V Burtonovom fantasy filme diváci stretnú viacero známych hercov, napríklad Samuela L. Jacksona či Judi Dench.

 

 

kino3

Ani vo sne!

Prekážky sú na to, aby sa prekonávali. Aspoň si to myslí režisér Peter Oukropec, ktorého snímkasa odohráva v prostredí „parkuristov“, mladých ľudí, ktorí sa snažia posúvať hranice fyzických schopností vlastného tela. Ich životný štýl a schopnosť zdolávať takmer akékoľvek prekážky im prináša slobodu. Vizuálne pôsobivé saltá, skoky a premety tvoria kulisu k príbehu partie tínedžerov, v ktorej každý k filozofii tohto životného štýlu pristupuje trochu inak. Laura (Barbora Štikarová) vníma parkúr ako novú životnú cestu, pre Lukyho (Toman Rychtera) znamená spôsob, ako na seba upozorniť. Lauru však zaskočí láska, ktorú pocíti k Lukymu a začne žiť dvojitý život: vo fantazijnom svete romantických vízií jej Luky patrí, v realite však jej snaha zblížiť sa s ním skončí neúspešne. Vo chvíli, keď sa oba jej svety zvláštnym spôsobom prepoja, sa musí rozhodnúť: buď bude naďalej romanticky snívať, alebo sa dokáže popasovať so svojím skutočným životom.

 

 

Tomáš Szmrecsányi

foto CinemaArt, Magic Box