Koenzým Q10 – Dajte svojej pokožke, čo potrebuje

 

Dvadsaťpäť rokov, to je celé jedno štvrťstoročie. Malinký krok v čase, ale veľký skok v kozmetickom priemysle v snahe nájsť účinnú látku v boji proti starnutiu pleti. Pred 25 rokmi spoločnosť NIVEA uviedla na trh prvé produkty s obsahom koenzýmu Q10, a stala sa tak skutočným priekopníkov v použití tejto anti-agingovej látky v kozmetike. Dnes, o štvrťstoročie neskôr, sa vo svete každé dve sekundy predá nejaký produkt NIVEA Q10.

 

 

Vo svojej dobe išlo o jeden z najväčších objavov v boji proti starnutiu pleti. Dnes je koenzým Q10 nedeliteľnou súčasťou stoviek produktov od množstva kozmetických značiek. Ale pred 25 rokmi sa o tejto látke a jej využití v kozmetike vedelo veľmi málo. Vedecko-výskumní pracovníci laboratórií NIVEA však už začiatkom 90. rokov nadviazali na výskumy amerických a britských vedcov, ktorí skúmali koenzým Q10 a jeho priaznivé účinky na ľudský organizmus, hlavne na kardiovaskulárny a nervový systém.

 

 

Anti-agingový aj antioxidačný účinok  

Na rozdiel od vitamínov, koenzým Q10 si dokáže náš organizmus vyrobiť sám. Okrem červených krviniek ho obsahuje každá bunka nášho tela, v každej bunke pôsobí ako „štartér“ zložitých chemických procesov súhrnne nazývaných energetický metabolizmus. Vďaka nim sa kyslík, ktorý dýchame a živiny, ktoré prijímame z potravy, menia na energiu, ktorú bunky potrebujú pre obnovu a regeneráciu. Obnova a regenerácia – to sú však aj dve kľúčové slová v jednej z najdôležitejších otázok kozmetického výskumu pleti: Ako zmierniť, poprípade spomaliť prirodzené starnutie našej pokožky?

Aby pleť zostala čo najdlhšie mladistvá, potrebuje dôkladnú regeneráciu. A na tú je potrebné dostatočné množstvo energie. Ak je jej dosť, ak sú naše bunky nabité energiou, sme nielen zdraví, čulí, výkonní a aktívni, naše telo pracuje ako dobre namazaný stroj a tak vyzerá aj naša pleť: doslova žiari, je pružná, elastická, vyhladená, bez vrások. S vekom však koncentrácia koenzýmu Q10, ktorý nabíja bunky energiou, klesá a tento pokles sa viditeľne prejavuje aj na najväčšom orgáne nášho tela: pokožke. Dôsledok? Starnutie pokožky, ktoré vedie k tvorbe vrások, úbytku kolagénu a elastínu, čoho dôsledkom naša pleť začína ochabovať, stráca objem a pružnosť. Navyše, s pribúdajúcimi rokmi sa zvyšuje i jej náchylnosť k poškodeniu voľným radikálmi, najmä oxidačným stresom spôsobeným UV slnečným žiarením, ale aj rôznymi ďalšími environmentálnymi toxínmi. Aj v týchto procesoch však hrá koenzým Q10 nezastupiteľnú úlohu – ako pre náš organizmus dôležitý antioxidant, ktorý dokáže posilniť a permanentne „udržiavať v zbroji“ antioxidačný štít našej pleti.

 

NIVEA Q10, líder vo výskume

Ak si v dôsledku pribúdajúceho veku naše telo nedokáže vyrobiť dostatočné množstvo koenzýmu Q10, môžeme ho pokožke dodať zvonka, pomocou produktov pleťovej starostlivosti s jeho obsahom. Vďaka dostatočnému množstvu koenzýmu Q10 sa pleť môže opäť dostať do fyziologickej rovnováhy a sama naštartovať procesy regenerácie a obnovy svojich buniek.

Značka NIVEA je nielen priekopníkom v starostlivosti s obsahom koenzýmu Q10, ale stále i jedným z najvýznamnejších odborníkov v tomto obore.

Výskumy produktov s koenzýmom Q10 sa nezastavili dodnes, takže kozmetické prípravky sú neustále inovované, účinnejšie a lepšie.

Spevňujúci rad NIVEA Q10 Power proti vráskam ponúka kompletnú starostlivosť o pokožku, od čistiaceho pleťového mlieka cez ústrednú trojicu spevňujúcich krémov proti vráskam Q10 Power (denný, nočný a očný krém), tiež koncentrovaného séra Q10 na vyplnenie aj hlbších vrások až po spevňujúce telové mlieko Q10 s vitamínom C pre žiarivú pokožku nielen pleti tváre, ale i pokožky celého tela.

www.nivea.sk

 

foto Nivea