Pestrý september na zámku Schloss Hof

 

Objavte krásu tradičných podujatí

Neďaleko slovenských hraníc sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, považovaný za jedno z najkrajších diel baroka. Na tomto unikátnom mieste sa snúbi fascinujúca história s atraktívnou ponukou podujatí.

 

 

foto Severin Wurnig

Elegantné kone v hlavnej úlohe

5. a 6. septembra si prídu na svoje všetci milovníci koní, jazdeckého umenia a znamenitej zábavy. Každý deň od 11.00 do 17.00 hod. sa môžu veľkí aj malí návštevníci nechať unášať veľkolepou show a vychutnať si bohatý sprievodný program. Stredobodom pozornosti budú vzácne barokové oslíky a ušľachtilé kone, ktoré sa predstavia počas pútavých vystúpení. Nesmieme zabudnúť ani na talentovaných jazdcov, ktorí taktiež predvedú svoje umenie na zámockej lúke. Starorakúska kavaléria, napínavé cirkusové čísla, akrobatické jazdectvo, dog dance či prechádzka s alpakou – to je len malá ochutnávka z bohatej programovej ponuky. Pripravené sú tiež stánky s rozmanitým sortimentom a lahodné kulinárske špeciality.

 

 

foto Astrid Knie

Stále živé remeslá

12. a 13. septembra v autentických dielňach malebného zámockého areálu Schloss Hof „ožijú“ tradičné remeslá. Festival umeleckých remesiel, ktorý sa ponesie v duchu tradícií, návštevníkom priblíži jedinečnosť a autentickosť ľudového umenia a pripomenie hodnotu kultúrneho bohatstva. Desiatky stánkov ponúknu bohatý sortiment ručne vyrobených unikátov i kulinárskych špecialít. V pôvodných remeselníckych dielňach máte možnosť obdivovať tradičné remeslá, ktoré kedysi živili celé rodiny. Včelárstvo, sústružníctvo, umelecké kováčstvo, umenie sieťotlače či brúsenie drahokamov – o pútavú cestu do sveta remesiel je postarané.

 

 

foto Severin Wurnig

 

Deň venovaný slovenským návštevníkom

15. septembra, má zámok Schloss Hof pripravený pre slovenských návštevníkov špeciálny program, ktorý poteší veľkých i malých. Prehliadky v slovenskom jazyku pre deti i dospelých, jazdy na koči, poníky či tvorivé dielničky pre najmenších – taký je „slovenský deň“ na zámku Schloss Hof.

 

 

 

foto Michal Cilc

Veselé „divadlo na oblohe“

26. a 27. september je venovaný šarkaniáde – podujatiu, ktoré deti doslova milujú. Vysoko k oblohe sa vznesú šarkany tých najrozmanitejších tvarov a farieb. Možno práve váš šarkan bude ten najkrajší a najoriginálnejší. Veselé predstavenie nad zámockou lúkou je bezkonkurenčným zážitkom pre malých i veľkých. Pridanou hodnotou je rozvoj kreativity, ktorú podporujú zábavné workshopy pre deti.

 

 

 

foto Dieter Nagl

Oddych v štýle cisárov

Ak by ste si po pútavom programe chceli dopriať príjemný relax v objatí prírody, odporúčame navštíviť barokovú záhradu. Rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov a zaujme pôsobivým uplatnením vodných a skulpturálnych prvkov. Očaria vás tu aj romantické zátišia, pikniková lúka a tisíce kvetín. Historický labyrint na 7. terase je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom a vďaka vyhliadkovej plošine si dokonale vychutnáte krásu okolitej prírodnej scenérie. V zámockom areáli nájdete aj pôvabné tematické záhrady – voňavú bylinkovú záhradu, nádhernú záhradu ruží, záhradu maškŕt či záhradu regiónu Weinviertel. Precízne upravené záhradné plochy ponúkajú skutočný estetický zážitok a chvíle plné relaxu, napr. v tôni gaštanov, hrabov či líp.

 

Termíny:

05. – 06.09. | Veľká slávnosť koní
12. – 13.09. | Festival umeleckých remesiel
15. 09. | Špeciálny program pre slovenských návštevníkov
26. – 27.09. | Šarkaniáda
Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.

Miesto:           Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

TIP: Navštívte najväčší vidiecky barokový zámocký areál Rakúska s výhodnou ročnou vstupenkou.

 

www.schlosshof.at/sk