Svet wellness v Burgenlande

 

Uniknúť všednému dňu a jednoducho relaxovať – panónska ponuka wellness aktivít je skvelou voľbou pre toto ročné obdobie. Na návštevu pozývajú štyri termálne strediská s množstvom bazénov, saunovými svetmi, detskými atrakciami, lákavými masážami, beauty procedúrami i excelentnou kuchyňou.

 

St.Martin Therme & Lodge / foto Peter Rigaud

 

* Kúpele St. Martins Therme & Lodge postavené v tvare slimačej ulity nájdete za dedinkou Frauenkirchen v Národnom parku Neusiedler See-Seewinkel. Termálne kúpele uprostred trávy a trstiny lákajú veľkorysou ponukou sáun, vonkajších a vnútorných bazénov a relaxačných zón s krásnymi výhľadmi do prírody.

 

 

 

 

Sonnentherme Lutzmannsburg

 

* Sonnentherme Lutzmannsburg sú známe ako „rodinné kúpele Rakúska“. Pre bábätká, malé deti a ich rodičov má Baby World pripravenú jedinečnú zostavu – od miestnosti na prebaľovanie až po detskú saunu. Väčšie deti sa môžu tešiť zo senzačného 270 metrov dlhého toboganu Monster Ride. Vďaka okuliarom pre virtuálnu realitu môžete zažiť potápanie medzi koralovými útesmi a vrakmi lodí, plávanie s korytnačkami či gigantickými veľrybami.

 

 

 

AVITA Resort

* V mestečku Bad Tatzmannsdorf sa na  ploche 2.000 m² rozprestierajú termálne kúpele AVITA, kde na hostí čaká 15 bazénov a 24 sáun. V špeciálnom saunovom komplexe Garten Eden môžete okúsiť jazernú či banskú saunu, v saune Uhudler sa všetko krúti okolo tohto špeciálneho vína z južného Burgenlandu. Určite si nenechajte ujsť prvú snežnú saunu v Rakúsku a pre dámy je pripravená AVITA Lady’s Spa so štyrmi blahodarnými saunami a útulnými zónami na relax.

 

 

 

Reiters Allegria / foto Jenni Koller

* Celkom 14 vonkajších i vnútorných bazénov na ploche 1.500 m² s rozličnou teplotou a hĺbkou vám v kúpeľoch Allegria Familientherme Stegersbach by Reiters zaručia zábavu i oddych. Masážne trysky, vírivé vane a štyri tobogany lákajú rovnako ako exkluzívny termálny saunový svet. Ten ponúka všetko, čo milovníci sáun potrebujú – od kvetinového parného kúpeľa až po špeciálny typ „Kellerstöcklsauna“. Zážitkové sprchy a fontány plné ľadu sa postarajú o osvieženie, pobudnúť môžete aj v oddychových  priestoroch na troch podlažiach.

 

 

www.auszeit.burgenland.info

 

Článok si prečítate v zimnom dvojčísle MIAU (2019)