Už 30 rokov spoločne meníme svet k lepšiemu

 

Kozmetický gigant, známy predovšetkým svojím odlišným prístupom, ktorým mení životy žien, oslavuje tento rok na Slovensku svoje 30. výročie. Keďže ženy boli a stále budú pre spoločnosť najväčšou inšpiráciou, Avon v roku 2021 spustil celosvetovú digitálnu galériu príbehov. Vďaka tomuto projektu tak vznikol priestor pre tisícky žien, ktoré potrebujú a chcú byť vypočuté. Avon sa navyše zaviazal, že za každý zdieľaný príbeh daruje 1 dolár organizáciám podporujúcich ženy.

 

Vyspovedali sme autorky troch víťazných príbehov, ktoré sú nielen dôkazom ženskej sily a odhodlanosti postaviť sa životným výzvam, ale predovšetkým schopnosti postaviť sa samé za seba.

 

KATKA

Bojovníčka Katka prekonala svoj strach zo života a nových vecí. Dnes nielen inšpiruje mladých ľudí, ale tiež im pomáha, aby sa nebáli prehovoriť o svojich problémoch.

 

Katarína, na svoj mladý vek ste dokázali úžasné veci. Prezraďte nám, ako vznikol váš projekt a čo všetko za tým stojí?

Spočiatku šlo o skupinu na Facebooku, kde som chcela vytvoriť priestor pre všetkých, ktorí sa chcú anonymne vyrozprávať zo svojich problémov, pocitov alebo potrebujú poradiť. Neskôr som to prepojila aj s ďalšou platformou. Žiaľ, štatistiky ukazujú alarmujúce čísla a mnohí si myslia, že mladí ľudia nič nezažili a nič ich nemôže trápiť, no opak je pravdou. Som rada, že sama môžem istým spôsobom prispieť a pomôcť tak mladým ľudom, ktorí to potrebujú.

 

Čo vás viedlo ku zdieľaniu vášho príbehu s ostatnými ženami?

Chcela som ukázať všetkým, že aj mladí ľudia majú čo povedať a tiež môžu mať problémy. Priala by som si, aby ženy netrpeli v tichosti, nerobili zo seba „hrdinky“, ktoré všetko zvládnu samé, ale aby prehovorili nahlas. Aj keď ženy sú úžasné a silné bytosti, občas je fajn vedieť požiadať aj o pomoc. Ženy, verte si a buďte krásne hlavne pre seba.

 

 

ALENKA

Alenka, žena, ktorá nabrala odvahu a povedala „nie“ domácemu násiliu. Vďaka svojej odvahe dnes žije spokojný život, ktorý ju plnohodnotne napĺňa.

 

Alena, svojím príbehom skutočne inšpirujete mnohé ženy, aby nabrali dostatok síl a opustili svoj nezdravý vzťah. Keď ste sa rozhodovali, že poviete nie týraniu, čo vás najviac motivovalo odísť?

Najviac ma motivovalo moje a synove zdravie, a to, aby nám už nik nemohol ublížiť. Predstava šťastného, spokojného a plnohodnotného života bez toho, aby sme sa museli báť o svoj život.

 

Prečo ste sa rozhodli podeliť so svojím príbehom?

Chcela som tak motivovať každú jednu ženu a poukázať na to, že všetko sa dá. Nikto by nemali trpieť, nikto by sa nemal trápiť a cítiť sa sám. A ak môj príbeh pomôže hoci len jednej žene, bude to pre mňa najväčšia odmena. Lebo my, ženy dokážeme všetko, čo chceme.

 

 

IVKA

Ivka ani napriek mnohým životným prekážkam nikdy neprestala veriť v samú seba. Dnes si ako modistka plní svoje sny a motivuje aj ostatné ženy, aby v seba neprestali veriť a žili svoj život podľa vlastných predstáv.

 

Ivka, to, kam ste sa v živote dostali, pripisujete svojmu odhodlaniu splniť si svoje sny, alebo bolo vaším cieľom poukázať na to, že aj žena môže dokázať všetko, čo si zaumieni?

Ženy zvládnu čokoľvek, no musia mať okolo seba tých správnych ľudí a potrebujú oporu. Ja osobne mám to šťastie, že ma rodina, kolegovia a priatelia podporujú a veria v moje projekty. Ženy sú najsilnejšie bytosti, ktoré aj keď padnú na dno, dokážu sa postaviť, oprášiť sa a ísť ďalej. Aj napriek ťažkým chvíľam v živote je potrebné na okamih zastať, oddýchnuť si a pokračovať.

 

Ženská sila je veľmi relatívny pojem a pre každého znamená niečo iné. Čo znamená pre vás?

Pre mňa je ženská sila niečo neskutočné, niečo, čo si často ani neuvedomujeme. Priala by som si, aby sa ženská sila nepripisovala len kráse, pretože každá z nás je jedinečná a každá z nás má právo na svoj život podľa vlastných predstáv.

 

 

Chceme počuť aj váš hlas!

Pridajte sa svojím príbehom k tisíckam odvážnych žien na watchmenow.avon.com. Čo môže byť krajšie, ako osláviť výročie práve zdieľaním inšpiratívnych príbehov skutočných žien s celým svetom? Spolu tak dokážeme veci, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať nedosiahnuteľné. Ďakujeme, že ste s nami už 30 rokov!

 

 

Avon