Valéria Minarič Polovková – Úspešné matky nájdu riešenie na všetko

 

Predstavte si svoj deň bez trávenia hodín za volantom. Bez neustáleho prevážania vášho aktívneho dieťaťa z krúžku na krúžok, bez hodín čakania, kým mu skončí lekcia angličtiny, hodina baletu či výtvarný krúžok. Predstavte si, že vaše dieťa z bodu A do bodu B prevezie spoľahlivý človek a vám sa tým nijako nenaruší váš denný či pracovný rozvrh. Predstavte si službu, ktorá zabezpečí, že všetci budú tam, kde práve majú, chcú alebo potrebujú byť, bez zbytočných stresov navyše. A teraz si predstavte, že taká služba už existuje. Volá sa simplyGo a je na Slovenku priekopníkom v danej oblasti..

 

Niektorým mamám sa to podarí tak dokonale, že z ich riešenia profitujú aj iní, časovo vyťažení rodičia. Základom vzniku unikátnej služby simplyGo boli emócie. Emócie sú fantastický motor, dokážu ľudí naštartovať ku skvelým nápadom. Valéria Minarič Polovková, úspešná a aktívna žena, členka top manažmentu, je mamou a zároveň tvorkyňou myšlienky, ktorej základom bola emócia. Aj keď to nebola v prvom pláne emócia pozitívna. Valéria na vlastnej koži zažila frustráciu, niekedy až zlosť. S vypätím všetkých síl sa venovala tak svojej profesii, ako aj zabezpečeniu príjemných drobností, ktoré jej dieťa posúvali k vytúženým cieľom. „Mala som pocit, že stále niekam odbieham. Vozila som dieťa do školy, zo školy, na krúžky a stále dokola. Utekala som zo stretnutí, presúvala plánované mítingy. Chvíle čakania počas krúžkov som trávila v aute, s notebookom na kolenách. Mnohokrát mi v tej dobe napadlo, že by som bola vďačná za službu, ktorá by mi s prevozom môjho dieťaťa pomohla. Uvedomila som si totiž, že ‚taxikárčením‘ zabíjam hodiny času, ktoré by som mohla využiť efektívnejšie.“

Keď na tým tak rozmýšľala, prekvapilo ju, že ešte nik nedal podobným myšlienkam reálne kontúry. Od prvotného nápadu k jeho realizácii uplynulo takmer 10 rokov – no tie roky skúšania a uvažovania, ako zbaviť rodičov strachu a zabezpečiť deťom kvalitný prevoz na miesta, ktoré radi navštevujú, sa napokon stali realitou.

Valeria Minarič Polovková je autorkou unikátnej myšlienky a služby, ktorá z nej vzišla – SimplyGo, s podtitulom Bezpečne prevezieme vaše deti. Kvalifikované, vyškolené, preverené i psychologicky otestované vodičky alebo vodiči vaše dieťa vyzdvihnú a odovzdajú doslova od dverí ku dverám. Koncept simplyGo sa od taxi služieb líši napríklad aj tým, že títo opatrovatelia (čiže simpleri) sú väčšinou ženy, vozia výlučne deti a veľmi pedantne je podchytená aj bezpečnosť a transparentnosť celého procesu.

„Za vznik služby patrí vďaka aj môjmu partnerovi Marcelovi, ktorý bol ochotný sa do projektu pustiť. Podieľal sa na tvorbe mobilnej aplikácie, pomáhal s prípravou školení, hľadal vhodných simplerov. SimplyGo je aj jeho projekt.“

Obrovskou výhodou služby simplyGo je, že zákazník (rodič) si službu dokáže objednať jednoducho, prostredníctvom pár klikov v mobilnej aplikácii. V nej presne zadá, kde treba dieťa vyzdvihnúť, kam ho prepraviť a komu odovzdať, ak je to potrebné. Rodič ihneď po objedaní služby presne vie, kto pre jeho dieťa príde a dostane notifikáciu o tom, že dieťa bolo vyzdvihnuté aj odovzdané. Prevozy prebiehajú v časových slotoch a simpleri sú schopní na vás počkať a postrážiť dieťa, kým prídete domov. Počkajú na meškajúceho učiteľa hry na violončelo, ale aj na dieťa, ktoré sa ešte potrebuje rozlúčiť so všetkými kamarátmi. Benefitom služby je i nadštandard v podobe extra času, ktorý je schopný simpler s dieťaťom stráviť.

 

Aké emócie viedli k nápadu vymyslieť spôsob, ako rodičom zjednodušiť život pri preprave svojich detí?

Prvá a základná emócia bol určite hnev. Bola som nahnevaná viackrát. Keď dcéra nastúpila do školy, začali sa značné komplikácie s dopravou. Do školy, zo školy, na krúžky. Veľakrát, keď už bola staršia a prepravu zvládala sama, to bolo aj kvôli zlému počasiu, ťažkej taške, príchodu z krúžku za tmy. Mala som pocit, že nerobím nič iné, len stále niekam odbieham.

 

Ako to prebiehalo v práci?

Pracujem v riadiacej pozícii a mám toho cez deň naozaj veľa. Najnáročnejšie pre mňa bolo odísť uprostred niečoho rozpracovaného. Stále som podvedome riešila, že odchádzam len preto, lebo musím dcéru odniekiaľ niekam previezť a tam na ňu čakať. Nemalo zmysel stále sa presúvať. Trávila som veľa času sedením a prácou v aute, a to ma frustrovalo.

 

Ste tým pádom človek na správnom mieste…

Dúfam, že som. Myslím, že prevoz detí „trápi“ viacerých rodičov. V aute som si mnohokrát hovorila: „Bolo by úžasné, keby existovala služba, kde by som zavolala, alebo napísala mail a oni by prišli, dieťa by mi vyzdvihli, previezli, počkali naň.“ Žijeme dobu, kde v podstate každý môže mať všetko, no nikto nemá na nič čas. Ľudia preto prahnú po službách, ktoré premyslene a komfortne ich čas šetria. Trvalo to, no simplyGo, naša služba na komfortný, dôveryhodný a bezpečný prevoz detí, je na svete.

 

Ako by ste pomenovali základný pilier služby simplyGo?

Dôvera. Tvrdo pracujeme na jej vybudovaní a udržaní. Sama som si ako mama kládla otázku, či by som bola ochotná zveriť svoje dieťa „taxikárovi“. Uzavrela som si to tak, že taxikárovi, ktorý predtým viezol kohokoľvek, alebo doručoval jedlo, určite nie. No opatrovateľovi áno, niekomu, koho poznám alebo ho minimálne môžem spoznať prostredníctvom akcií pri školách. Alebo ho vidieť na fotkách či videách s tým, že mám istotu, že je preskúšaný, vyškolený a vozí výlučne deti, tomu by som vlastné dieťa previezť bez váhania dovolila.

 

Aké máte kritériá na výber vodičov simplerov, s ktorými spolupracujete?

Ľudí si veľmi precízne vyberáme a preverujeme. Trvá aj mesiac od prvého kontaktu, kým obojstranne prikývneme na spoluprácu. Naši simpleri, ako ich voláme, absolvujú psychotesty, sú preskúšaní z vodičských zručností a robia testy vodiča, ktoré sú ekvivalentom testov v autoškole. Zvykneme s nimi aj absolvovať jazdy, aby sme videli, ako svoje zručnosti dokážu uplatniť v reálnej premávke. Zároveň dbáme na to, aby vedeli komunikovať s deťmi, mali príjemné vystupovanie a školíme ich v prvom kontakte s detským „klientom“, ktorého vyzdvihnú a odvezú doslova od dverí ku dverám.

 

Ako zabezpečujete vozový park vodičiek služby simplyGo?

Simpleri jazdia na vlastných autách označených logom služby simplyGo, ktoré musia spĺňať naše kritériá veku vozidla. Nosia oblečenie, vďaka ktorému nie je možné zameniť si ich s niekým iným. Všetko, skrátka, musí fungovať tak, aby som ako rodič bola úplne stotožnená s tým, že do konkrétneho auta a ku konkrétnej vodičke bez obáv posadím svoje dieťa. Objednávky jázd sa realizujú prostredníctvom aplikácie, vďaka ktorej rodič vie o prevoze svojho dieťaťa všetko.

 

Aké je vekové rozhranie vašich klientov?

Deti, ktorým zabezpečujeme prevoz, majú od 6 do 17 rokov.

 

Pre koho je služba určená?

Služba simplyGo je určená pre všetkých, ktorí si cenia svoj čas. Nehrá rolu, či ho potrebujú stráviť v práci, alebo chcú byť v kolotoči každodenných povinností len sami sebou. Našou cieľovou skupinou sú rodičia, ktorí chcú ekonomicky hospodáriť so svojím časom, mať priestor nielen na prácu, ale aj na seba a svoje obľúbené aktivity, rodičia, ktorí chcú svojim deťom dopriať komfort a bezpečie spoľahlivého prevozu. Chceli by sme, aby sa vďaka našej službe čoraz menej rodičov muselo prispôsobovať režimu a koníčkom svojich detí a čo je ešte dôležitejšie – aby deti nemuseli od rodičov počúvať výhovorky typu „Nejde to, nemá ťa tam kto odviezť“. Naša služba je koncipovaná tak, že na prevoz dieťaťa máme časové sloty. Je jedno, do akej vzdialenosti rodič potrebuje dieťa previezť, cena je stále rovnaká a platí pre ten-ktorý časový slot.

Viac info na www.simplygo.eu

 

 

foto archív Valérie Minarič Polovkovej

 

Článok si prečítate v novembrovom čísle MIAU (2021)