Nové kávovary Siemens EQ900

 

Nové kávovary Siemens EQ900 prispôsobia svoje nastavenie konkrétnej kávovej odrode a stupňu praženia a uvoľnia aj tie najjemnejšie aromatické odtiene z každého zrna. Vďaka kombinácii inovatívnych funkcií ponúkajú individuálne nastavenie kávy podľa vlastnej chuti.

 

Dobrá káva je bohatá a plná rôznych chutí. Niet divu, kávové zrná ponúkajú viac než 800 vôní. Borievková, čokoládová alebo vanilková, ovocná, oriešková alebo korenistá: iba dokonalá súhra všetkých parametrov prípravy je zárukou, že sa z kávy vyťaží maximum. Nový plnoautomatický kávovar Siemens EQ900 dokáže odhaliť aj tie najjemnejšie rozdiely chutí.

 

Pripravte si skutočne vlastnú kávu

Hlavným cieľom nového kávovaru Siemens EQ900 je uspokojiť individuálne potreby a zároveň extrahovať jemné chute a uvoľniť všetky aromatické nuansy kávových zŕn. Srdcom tohto kávovaru je režim baristaMode, ktorý umožňuje nastaviť všetky parametre prípravy kávy podľa individuálnej chuti – rovnako, ako to dokáže barista. Okrem nastavenia množstva vody a kávy, stupňa mletia alebo množstva mlieka možno experimentovať i s časom a teplotou sparovania, poradím výdaja mlieka pri kávových špecialitách alebo napríklad voľbou časového odstupu výdaja mlieka a kávy pri Latté macchiato, čo definuje oddelenie kávy od mliečnej peny.

Oporou tohto procesu je inovatívna technológia beanIdent (K dispozícii v modeloch TQ905R09, TQ905R03, TQ907R03, TQ907R05), pri ktorej si najprv zvolíme typ použitých kávových zŕn a beanIdent na základe toho automaticky určí ideálne nastavenie všetkých parametrov sparovania. Vďaka tomu odhalí nový EQ900 i tie najjemnejšie odtiene chutí, zároveň však ponecháva plnú flexibilitu na ďalšie individuálne nastavenia. Kreativite sa pri príprave kávy medze nekladú. Každé nastavenie sa dá, samozrejme, uložiť do jednotlivých profilov ako obľúbené, aby sme si chuťový zážitok mohli kedykoľvek zopakovať len klepnutím na dotykový displej.

Pre všetkých, ktorí chcú mať jednoduchý prístup k vynikajúcej káve alebo si chcú najprv vyskúšať, ako si nápoj prispôsobiť, je kávovar EQ900 vybavený režimom comfortMode. Vďaka funkcii aromaBoost a inteligentnému nastaveniu sily kávy pripraví kávovar EQ900 vždy dokonalú kávu – všetko riadi inteligentná technológia vnútri spotrebiča. Či už si vyberieme režim baristaMode, alebo comfortMode, rozhranie tohto kávovaru Siemens s dotykovým panelom a farebným displejom s vysokým rozlíšením, umožňuje intuitívne a dokonale nastaviť všetky dôležité parametre – pre rôzne chute, nápoje, zrná alebo osoby.

 

Pohodlne a intuitívne

Ďalšie praktické výhody kávovaru EQ900 predstavujú napríklad dva zásobníky na kávové zrná (beanIdent + dualBean k dispozícii v modeloch TQ907R03, TQ907R05) so samostatnými elektronickými mlynčekmi eGrinder, ktoré ponúkajú individuálne nastavenie pre každý zvolený mlynček zvlášť, aby sme si mohli vždy vychutnať jeden z dvoch variantov svojich obľúbených zrnkových káv. Ovládanie je pohodlné a intuitívne: okrem ovládania na samotnom kávovare sa dá využiť mobilná aplikácia Home Connect v mobilnom telefóne či tablete alebo v spolupráci s hlasovými asistentmi spotrebič ovládať pomocou hlasových povelov či dokonca hodiniek. Dajú sa tak pripravovať ďalšie kávové špeciality, tvoriť playlisty alebo napríklad zrušiť preplach spotrebiča pri štarte na diaľku. Vďaka výraznému a funkčnému dizajnu a extrémne nízkej hlučnosti pri mletí sa nový EQ900 dokonale hodí do každej modernej domácnosti. Ste pripravení na individuálny zážitok z kávy?

Viac informácií nájdete tu. Pozrite si tiež toto krátke video.